Strona Główna Ogłoszenia i intencje mszalne Historia parafii Galeria Na żywo28 May 2024 08:32 
 
Nawigacja
Strona Główna
Intencje mszy z pogrzebu
Ogłoszenia
Artykuły
Historia parafii
Caritas Parafialna
Galeria
Szukaj
Na żywo
Adres
Parafia Matki Bożej
Wspomożenia Wiernych
w Jaworniku
Jawornik 126,
38-114 Niebylec,
tel. 17 277 35 84,
E-MAIL: kliknij...
KONTO:Bank Spółdzielczy Strzyżów / Niebylec
25916810300260044620000010
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Niedziela Trójcy Świętej
Ogłoszenia26.05.2024
Niedziela Trójcy Świętej

1. W piątek przeżyliśmy odpust parafialny. Jeszcze raz dziękuję tym wszystkim ,którzy zaangażowali się w przeżycie tego odpustu. Dyrekcji naszej szkoły za umożliwienie udziału we mszy św. dzieciom. Rodzicom małych dzieci za liczny udział w procesji. Służbie liturgicznej, p.organiście, kościelnemu, panom niosącym baldachim i za piękne przystrojenie kościoła.

2. Dziś po sumie nabożeństwo majowe połączone z indywidualnym błogosławieństwem dzieci. Wczoraj i dziś obchodzimy pierwszy Światowy Dzień Dzieci ustanowiony przez papieża Franciszka.

3. Codziennie zapraszam na nabożeństwa majowe do piątku. W sobotę rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Serca Pana Jezusa.

4. W czwartek obchodzimy uroczystość Bożego Ciała. Udział we mszy św. jest obowiązkowy, tak jak w każdą niedzielę. Msza św. będzie o 8.00 i o 10.30 z procesją do czterech ołtarzy. Zapraszam wszystkim do udziału w procesji, strażaków (także do kierowania ruchem na drodze), dzieci do sypania kwiatków, chłopców do dzwonienia, dzieci komunijne i rocznicowe w strojach. Jutro będzie dla dziewczynek próba sypania kwiatów… Przez cały tydzień w oktawie BC będzie procesja wokół kościoła, w niedzielę po sumie. Proszę, żeby byli też codziennie panowie do baldachimu.

5. Ostatecznie w tym roku ustawiamy ołtarze wg następującego porządku: I – po prawej stronie na trasie koło pierwszego garażu, rejon od Barć Bożeny; II ołtarz – koło p.Loch, rejon od Waldemara Gorzynika; III – przy kapliczce, rejon od Kazimierza Sołtys i IV – przy kościele, rejon za drogą krajową od Danuty Szaro. Trzy ołtarze są już do odebrania. Jest cały komplet z tronem na monstrancję i świece. Bardzo proszę o udekorowanie kwiatami najlepiej domowymi czy z ogródka, tak by później nie znosić kwiatów do kościoła.

6. Bardzo dziękuję za złożone ofiary na ołtarze rejonami i indywidualnie, a także rodzicom dzieci rocznicowych. Na dziś złożono 5200 zł. Bardzo proszę, by w rejonie był ktoś odpowiedzialny za ołtarz, kto odbierze cały komplet, skręci konstrukcję i później odda w idealnym stanie.

7. W piątek świętem Nawiedzenia NMP kończymy nabożeństwa majowe. Odpust w Baryczce o 18.00. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Różaniec wynagradzający będzie o 17.30.

8. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych, składka na cele diecezjalne

9. Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Dyżur porządkowy w kościele oraz wokół kościoła przejmują: Mariusz Rędziniak, Janina Ciuba, Tadeusz Tarnawski, Zenon Wójtowicz, Edward Wójtowicz.

10. Przypominam tym, którzy zapisali się na pielgrzymkę na Jasną Górę, wyjazd w nocy o 1.30 z Niebylca. 25 czerwca będą zbierane elektrośmieci – zysk na pomoc misjom.

11. Zbiórka kandydatów na ministranta we wtorek po mszy św.

Do sakramentu małżeństwa mają zamiar przystąpić: 1/ Beata Walus – z Jawornika, zam. w Rzeszowie i Miłosz Grzebyk – zam. w Rzeszowie.
2/ Krzysztof Turoń – zam.w Jaworniku i Sylwia Cynar – zam. w Niebylcu.
Jeśli ktoś wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa między tymi osobami, proszony jest o zgłoszenie tego faktu w kancelarii.

INTENCJE MSZALNE
27.05. – 02 czerwca 2024


Poniedziałek
18:00 + o błog. Boże, oddalenie od klęsk żywiołowych i dobre urodzaje
Wtorek
18:00 + o błog. Boże, oddalenie od klęsk żywiołowych i dobre urodzaje
Środa
18:00 + Jan Gorczyca – r.śm. i jego rodzice
Czwartek Boże Ciało
8:00 + o błog. Boże, oddalenie od klęsk żywiołowych i dobre urodzaje
10.30 – o zdrowie dla Mariana i wytrwałość w cierpieniu
Piątek
18.00 + o błog. Boże, oddalenie od klęsk żywiołowych i dobre urodzaje
Sobota
18:00 + Jan Sołtys – 10 r.śm. i rodzice: Anna i Józef (od siostry z rodziną)
Niedziela
8:00 + za parafian
10:30 + Maria i Tomasz Delikat

W Krakowie u ks. Salezjanów - WSD
Poniedziałek: + Maria Rak (od koleżanek i kolegów z pracy córki Teresy)
Wtorek: + Maria Rak (od koleżanek i kolegów z pracy córki Teresy)
Środa: + Maria Rak (od Józefy Pałys)
Czwartek: + Maria Rak (od Józefa Stopy z rodziną z Wyżnego)
Piątek: + Tadeusz Antonik (od znajomych z Granicy)
Sobota: + Tadeusz Antonik (od Anny Ciepłak)
Niedziela: + Tadeusz Antonik (od Krystyny i Emila Krupy)
Niedziela Zesłania Ducha Św.
Ogłoszenia19.05.2024

1. Dzisiejszą niedzielą Zesłania Ducha Świętego kończymy okres wielkanocny. Za odśpiewanie hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź… możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Dziś na sumie przeżywamy uroczystość rocznicy I Komunii św. dzieci z klasy czwartej.

3. Codziennie zapraszam na nabożeństwa majowe oraz nowennę do MB Wspomożycielki Wiernych.

4. Jutro obchodzimy święto NMP Matki Kościoła, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

5. W piątek przeżywamy uroczystość odpustową ku czci patronki naszej parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Zapraszam na sumę odpustową o godz. 11.00, którą odprawi i kazanie wygłosi ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej. Zapraszam do udziału dzieci komunijne oraz dziewczynki do sypania kwiatów na procesji. Zapraszam strażaków ze sztandarem oraz do asysty. Dzieci mają w szkole lekcje skrócone, więc proszę rodziców o umożliwienie im uczestniczenia w odpuście.

6. W piątek dla tych, którzy nie mogą uczestniczyć w sumie odpustowej, będzie msza św. bez kazania rano o 7.00. W tym dniu o godz. 18.00 również msza św. odpustowa w Wyżnem. Ponieważ jest to uroczystość na terenie naszej parafii nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Trójcy Świętej. Koniec okresu Komunii wielkanocnej. Po sumie błogosławieństwo indywidualne dzieci.

8. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę. Składka inwestycyjna wyniosła …Dziś zbieramy ofiary na diecezjalne Radio Via oraz na rozwój prasy katolickiej (Dobre Nowiny)

9. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzicom dzieci rocznicowych. Dyżur porządkowy w kościele oraz wokół kościoła i przygotowanie do odpustu przejmują: Stanisław Pikuła, Stanisław Gierlak, Mnich Tomasz, Delikat Zofia, Stanisław Pitera, Sołtys Tadeusz. Krzysztof Mandela, Zdzisław Najdecki, Wiesław Drążek, Wojciech Domaradzki.

10. Dziękuję też p. Zbigniewowi za wykoszenie trawy na cmentarzu, oraz panom, którzy wcześniej obkosili miejsca trudne dla koszenia traktorem.

11. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. W tym roku pójdziemy w stronę szkoły do państwa Loch i zawrócimy drugą strona w stronę kościoła i zakończymy przy kościele. Proszę o przygotowanie ołtarzy: I – od Waldemara Gorzynika do Kazimiery Obuch (przy kapliczce), II – od Kazimierza Sołtys do Andrzeja Delikat (koła p. Lochów), III – od Barć Bożeny do Adama Gorzynika (gdzieś na trasie, w dowolnym miejscu) i IV – za krajówką od Danuty Szaro do Tomasza Pilch (koło kościoła). Jest zakupiony 1 ołtarz, który można wykorzystać. Oczywiście jeśli ktoś chce zrobić ołtarz tradycyjnie, może to robić. Chcemy dokupić kolejne. Ołtarz jest kompletny, banery wymienialne. Koszt 1700 zł. Proszę o wpłaty albo rejonami, albo do skrzynki na filarze z napisem na potrzeby kościoła….

Do sakramentu małżeństwa mają zamiar przystąpić: Beata Walus – z Jawornika, zam. w Rzeszowie i Miłosz Grzebyk – zam. w Rzeszowie.Jeśli ktoś wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa między tymi osobami, proszony jest o zgłoszenie tego faktu w kancelarii.

INTENCJE MSZALNE
20 – 26 maja 2024


Poniedziałek
18:00 + Kazimiera Cynar – 8 r.śm.
Wtorek
18:00 + o błog. Boże, oddalenie od klęsk żywiołowych i dobre urodzaje
Środa
18:00 + o błog. Boże, oddalenie od klęsk żywiołowych i dobre urodzaje
Czwartek
18:00 + o błog. Boże, oddalenie od klęsk żywiołowych i dobre urodzaje
Piątek – odpust
7.00 + o błog. Boże, oddalenie od klęsk żywiołowych i dobre urodzaje
11.00 + za parafian
Sobota
14.00 ślubna
18:00 + Katarzyna i Adolf Loch
Niedziela
8:00 + Kazimiera Antonik
10:30 + Anna Szpiech – 2 r.śm.

W Krakowie u ks. Salezjanów - WSD

Poniedziałek: + Bożena Kudła (od uczniów z klasy z wychowawczynią z SP)
+ Maria Rak (od Urszuli i Jana Filipczak z Malca)
Wtorek: + Maria Rak (od Beaty i Jana Poźniak)
Środa: + Maria Rak (od Agnieszki I Tomasza Jamrozik z rodziną)
Czwartek: + Maria Rak (od Sworstów Bernadki i Józefa)
Piątek: + Maria Rak (od Janiny i Stanisława Jajuga)
Sobota: + Maria Rak (od rodziny Magoń z Wyżnego)
Niedziela: + Maria Rak (od Dyrekcji, nauczycieli i pracowników Przedszkola Samorządowego w Tropii
7 niedziela wielkanocna Wniebowstąpienie
Ogłoszenia12.05.2024

1. Dziś na sumie przeżywamy uroczystość I Komunii św. dzieci z klasy trzeciej (8 dzieci). Dziękuję rodzicom za dar ołtarza do kościoła – jest nim komplet obrusów z aplikacją Serca Pana Jezusa (na czerwiec będzie odpowiedni, dziękuję p. Renacie Loch za uszycie małych obrusików).

2. Codziennie zapraszam dzieci na Biały Tydzień, wszystkich na nabożeństwa majowe po mszy św. W przyszłą niedzielę majówka po sumie.

3. W przyszłą niedzielę w naszej parafii odbędzie się rocznica I Komunii św. na sumie. Dzieci spowiadają się w ciągu tygodnia. Spotkanie organizacyjne będzie w środę po majówce.

4. W środę rozpoczniemy nowennę przed uroczystością odpustową ku czci Matki Bożej Wspomożenia Wiernych – 24 maja. Już dziś zapraszam na sumę odpustową o godz. 11.00. Mszę św. odprawi i kazanie wygłosi kanclerz kurii diecezjalnej ks. Piotr Steczkowski.

5. W liturgii Kościoła jutro wspominamy Matkę Bożą Fatimską (13 maja), we wtorek obchodzimy święto św. Macieja Apostoła, w czwartek święto św. Andrzeja Boboli.

6. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego i zakończenie okresu wielkanocnego. Ludowa nazwa święta to Zielone Świątki, z tej racji proszę przystroić kościół zielonymi gałązkami.

7. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę. Dziś składka inwestycyjna. Za tydzień będzie zbiórka do puszek na diecezjalne Radio Via oraz na rozwój prasy katolickiej.

8. Dziękuję za sprzątanie kościoła, piękną dekorację rodzicom dzieci pierwszokomunijnych. Dyżur porządkowy w kościele oraz wokół kościoła przejmują: rodzice dzieci rocznicowych.

9. Czytajmy prasę katolicką. Niedziela.

10. Sołtys będzie zbierał podatek za II kwartał i za wywóz śmieci we wtorek od 8.00 do 11.00 i od 16.00 do 19.00 w OSP Jawornik.

INTENCJE MSZALNE
13– 19 maja 2024


Poniedziałek
18:00 + o błog. Boże, oddalenie od klęsk żywiołowych i dobre urodzaje
Wtorek
18:00 + Alfred Pilch, Wiesław Stanisławczyk
Środa
18:00 + o błog. Boże, oddalenie od klęsk żywiołowych i dobre urodzaje
Czwartek
18:00 + o błog. Boże, oddalenie od klęsk żywiołowych i dobre urodzaje
Piątek
18.00 + o błog. Boże, oddalenie od klęsk żywiołowych i dobre urodzaje
Sobota
18:00 + o błog. Boże, oddalenie od klęsk żywiołowych i dobre urodzaje
Niedziela
8:00 + o błog. Boże, oddalenie od klęsk żywiołowych i dobre urodzaje
10:30 + za parafian

W Krakowie u ks. Salezjanów - WSD
Poniedziałek: + Bożena Kudła (od Alfredy Gorzynik i Anny Mandela)
+ Janina Mnich (od koleżanek z Zajazdu U Izy)
Wtorek: + Bożena Kudła (od Krzysztofa Gotfryda)
+ Janina Mnich (od Zofii Bober)
Środa: + Bożena Kudła (od rodziny Gotfrydów i Wolaninów)
+ Janina Mnich (od koleżanek z pracy córki Moniki)
Czwartek: + Bożena Kudła (od rodziny Wiklowskich)
+ Janina Mnich (od przyjaciół Tomka i Pawła)
Piątek: + Bożena Kudła (od Celiny Rozmus)
+ Janina Mnich (od Bogumiły Rak z rodziną)
Sobota: + Bożena Kudła (od Kazimierza i Agaty Zając z rodziną)
+ Janina Mnich (od Marii Szeniak)
Niedziela: + Bożena Kudła (od kuzyna Stanisława Pikuły z rodziną)
+ Maria Rak (od Doroty Szombara)

6 niedziela wielkanocna
Ogłoszenia05.05.2024

1. Dziś po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Składka na WSD.

2. Codziennie nabożeństwa majowe po mszy św., a w przyszłą niedzielę po mszy porannej.

3. W przyszłą niedzielę w naszej parafii odbędzie się uroczystość I Komunii św. o 10.30. W sobotę od 17.00 spowiedź.

4. Rocznica I Komunii św. dla dzieci z klasy 4 będzie w niedzielę 19 maja.

5. W liturgii Kościoła jutro przypada święto Apostołów Filipa i Jakuba, w środę obchodzimy uroczystość św. Stanisława BM, a w przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.

6. W poniedziałek, wtorek i w środę wypadają Dni Krzyżowe. Będziemy modlić się pod krzyżem misyjnym o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy.

7. Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Dyżur porządkowy w kościele oraz wokół kościoła wraz z rodzinami przejmują: rodzice dzieci komunijnych.

8. Czytajmy prasę katolicką. Niedziela, dla dzieci jest miesięcznik Staś.

9. Dziś w Niebylcu odpust parafialny. Suma o 11.00.

INTENCJE MSZALNE
06 – 12 maja 2024


Poniedziałek
18:00 + o błog. Boże, oddalenie od klęsk żywiołowych i dobre urodzaje
Wtorek
18:00 + o błog. Boże, oddalenie od klęsk żywiołowych i dobre urodzaje
Środa
18:00 + o błog. Boże, oddalenie od klęsk żywiołowych i dobre urodzaje
Czwartek
18:00 + o błog. Boże, oddalenie od klęsk żywiołowych i dobre urodzaje
Piątek
18.00 + o błog. Boże, oddalenie od klęsk żywiołowych i dobre urodzaje
Sobota
18:00 + o błog. Boże, oddalenie od klęsk żywiołowych i dobre urodzaje
Niedziela
8:00 + o błog. Boże, oddalenie od klęsk żywiołowych i dobre urodzaje
10:30 + w intencji dzieci I- komunijnych

W Krakowie u ks. Salezjanów - WSD
Poniedziałek: + Bożena Kudła (od rodziny Spiss)
+ Bożena Kudła (od Elizy i Tomasza Pękala)
Wtorek: + Bożena Kudła (od kolegi Wiesława wraz z pracownikami)
+ Bożena Kudła (od Bernadety i Bronisława Woźniaków)
Środa: + Bożena Kudła (od Biura Rachunkowego Ewy Skalskiej ze Strzyżowa)
+ Bożena Kudła (od Ignacego i Eleonory Gotfrydów)
Czwartek: + Bożena Kudła (od koleżanek i kolegów z klasy Natalki ze SP)
+ Bożena Kudła (od Wojciecha Gosztyła z rodziną)
Piątek: + Bożena Kudła (od Oli, Leny i Jakuba Pilch)
+ Bożena Kudła (od znajomych córki Kamili ze studiów)
Sobota: + Bożena Kudła (od Zofii Bober z rodziną)
+ Janina Mnich (od Ewy Ciuba)
Niedziela: + Bożena Kudła (od Jadwigi i Wiktora Hus z rodziną)
+ Janina Mnich (od Grzegorza Pałysa)
5 niedziela wielkanocna
Ogłoszenia28.04.2024

1. Dziś po sumie błogosławieństwo indywidualne dzieci.

2. W środę rozpoczynamy nabożeństwa majowe. W dni powszednie tygodnia będą po mszy św., a w niedzielę i święta po sumie.

3. W piątek 3 maja obchodzimy uroczystość NMP Królowej Polski. Msze jak w niedzielę. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Wywieśmy flagi narodowe na 3 maja oraz maryjne. Maryjne mogą wisieć przez cały miesiąc (nasza parafia jest pw. MB).

5. W sobotę zapraszam na różaniec wynagradzający przed mszą św. o 17.30 połączony z majówką.

6. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po sumie.

7. Msze św. jutro będzie rano o 7.00. W środę będzie rano o 8.00 i wieczorem o 18.00. W piątek jak w niedzielę, w pozostałe dni o 18.00.

8. We wtorek spotkanie dzieci I komunijnych po mszy św.

9. Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Dyżur porządkowy w kościele oraz wokół kościoła wraz z rodzinami przejmują: Roman Pałys, Kazimierz Pałys, Tomasz Świder, Bogdan Szewczyk.

10. Dziękuję rodzicom dzieci klasy trzeciej za koszenie trawy i porządki wokół kościoła, dziękuję też naszym radnym p. Adamowi i Tomaszowi za przycięcie żywopłotu i tui…

11. Czytajmy prasę katolicką. Ministranci rozdają gazetkę Dobre Nowiny.

12. Osoby, które zgłosiły się na wyjazd do Częstochowy, proszone są o uzupełnienie w zakrystii swoich danych doubezpieczenia. (pesel)

INTENCJE MSZALNE
29.04. – 05 maja 2024


Poniedziałek
7:00 + Janina Wójtowicz (od uczestników pogrzebu) - ostatnia
Wtorek
18:00 + Józef Dydak (od Grona Pedagogicznego SP w Jaworniku)
Środa
8.00 - o błog. Boże, oddalenie od klęsk żywiołowych i dobre urodzaje
18:00 + o zdrowie i błog. Boże dla Teresy w 70.rocznicę urodzin
Czwartek
18:00 + o błog. Boże, oddalenie od klęsk żywiołowych i dobre urodzaje
Piątek - NMP Królowej Polski
8.00 + Stanisław Janusz – 10 r.śm. i jego rodzice: Jan i Józefa
10.30 + o błog. Boże, oddalenie od klęsk żywiołowych i dobre urodzaje
Sobota
17.30 różaniec wynagradzający i majówka
18:00 + o błog. Boże, oddalenie od klęsk żywiołowych i dobre urodzaje
Niedziela
8:00 + o błog. Boże, oddalenie od klęsk żywiołowych i dobre urodzaje
10:30 + dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o błog. Boże i opiekę MB dla Marii i Tadeusza

W Krakowie u ks. Salezjanów - WSD

Poniedziałek: + Marek Gorzynik (od rodziny Janusz)
Wtorek: + Janina Mnich (od Eweliny z rodziną)
Środa: + Janina Mnich (od Ani i Rafała Płonka z rodziną)
+ Bożena Kudła (od Lucyny Mikoś z rodziną)
Czwartek: + Janina Mnich (od Grażyny Daszykowskiej)
+ Bożena Kudła (od koleżanki Eli Ciepielowskiej)
Piątek: + Janina Mnich (od Zofii Żybura)
+ Bożena Kudła (od wychowawczyni, kolegów i koleżanek z SP siostry Magdy)
Sobota: + Janina Mnich (od Ewy i Stanisława Sołtys)
+ Bożena Kudła (od Teresy i Zbigniewa Wróblewskich z rodziną)
Niedziela: + Janina Mnich (od Romana i Kazimierza Pałys z rodzinami)
+ Bożena Kudła (od Rainskich i syn Klaudiusz)
4 niedziela wielkanocna
Ogłoszenia21.04.2024

1. Dzisiejszą niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania Kapłańskie i Zakonne. Dziś odpust w naszym dekanacie – w Babicy.

2. We wtorek obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, patrona Polski, w czwartek przypada święto św. Marka Ewangelisty.

3. W środę przypada miesięczne wspomnienie Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, patronki naszej parafii. Zapraszam do wspólnej modlitwy. O 17.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość indywidualnej adoracji połączonej z nowenną. O 18.00 msza św.

4. W przyszłą niedzielę po sumie błogosławieństwo indywidualne dzieci.

5. Msze św. w tygodniu będą rano o 7.00 w poniedziałek i w piątek, w sobotę o 8.00, w pozostałe dni o 18.00. .

6. Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Dyżur porządkowy w kościele oraz wokół kościoła wraz z rodzinami przejmują: Grzegorz Sołtys, Józefa Pałys, Piotr Pałys, Jan Szlachta, Bogdan Bator.

7. Dziś możemy do pudełka na stoliku składać ofiary na msze: o błog. Boże dla rodzin Jawornika oraz ocalenie od klęsk żywiołowych i szczęśliwe zbiory.

8. Czytajmy prasę katolicką.

9. 1 czerwca planowana jest ogólnopolska pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę. Wyjazd dekanalny – jeszcze chętni mogą zgłaszać się w zakrystii.

10. Dziś II tura wyborów samorządowych. Korzystajmy z prawa do głosowania.

INTENCJE MSZALNE
22 – 28 kwietnia 2024


Poniedziałek
7:00 + Anna Szpiech (od Anny i Józefa Drozd z Konieczkowej)
Wtorek
18:00 + Stanisław Mandela (od kolegi i koleżanki Ani z pracy)
Środa
18:00 + o zdrowie i błog. Boże dla Marii i Stanisława
Czwartek
18:00 + Janina Wójtowicz (od syna Mieczysława z żoną)
Piątek
7.00 + Anna Iskrzycka (od wnuczki Marioli z rodziną)
Sobota
8:00 + Maria Rak (od syna Jana)
Niedziela
8:00 + Stanisława Różańska – 3 r.śm., Józef
10:30 + Maria i Jan Gomółka (od syna)


W Krakowie u ks. Salezjanów
Poniedziałek: + Józef Śliwiński (od Zuzanny Drozdowskiej)
Wtorek: + Marek Gorzynik (od Ireny i Mieczysława Smela)
Środa: + Marek Gorzynik (od Janiny i Edwarda Zając)
Czwartek: + Marek Gorzynik (od Danuty i Mirosława Krupa)
Piątek: + Marek Gorzynik (od Władysławy i Stanisława Lenart)
Sobota: + Marek Gorzynik (od Mariusa i Mateusza Rak)
Niedziela: + Marek Gorzynik (od Małgorzaty Smela z rodziną)

W Krakowie u ks. Salezjanów od 1-30 IV odprawiana jest gregorianka za + Wandę Sołtys

3 niedziela wielkanocna
Ogłoszenia14.04.2024

1. Dziś Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Tym samym rozpoczynamy w Kościele Tydzień Biblijny. Zachęcam do czytania choćby fragmentów, ale jednej całej Księgi ze ST lub NT.

2. Wczoraj młodzież z klasy VIII przyjęła sakrament bierzmowania (7 osób). Zapraszam w środę na nowennę, by podziękować, przez wstawiennictwo Maryi, Panu Jezusowi za dary Ducha Świętego.

3. Msze św. w tygodniu będą rano o 7.00, tylko w środę i w sobotę wieczorem o 18.00.

4. Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Dyżur porządkowy w kościele oraz wokół kościoła wraz z rodzinami przejmują: Andrzej Rusin, Kazimierz Gorzynik, Adam Delikat, Dariusz Szopiak.

5. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę. Dziś składka inwestycyjna. Za tydzień będzie oddzielna składka na msze św. o błog. Boże dla rodzin Jawornika oraz ocalenie od klęsk żywiołowych i szczęśliwe zbiory.

6. Czytajmy prasę katolicką.

7. 1 czerwca planowana jest ogólnopolska pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę. Wyjazd dekanalny – chętni zgłaszają się w zakrystii.

Do sakramentu małżeństwa mają zamiar przystąpić: Edyta Lutak – zam. w Jaworniku i Rafał Ślączka – zam. w Jaworniku.
Jeśli ktoś wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa między tymi osobami, proszony jest o zgłoszenie tego faktu w kancelarii.

INTENCJE MSZALNE
15 – 21 kwietnia 2024


Poniedziałek
7:00 + Janina Wójtowicz (od synowej Haliny)
Wtorek
7:00 + Stanisław Mandela (od Jana Mandeli z dziećmi)
Środa
18:00 + Krystyna i Jan Sołtys
Czwartek
7:00 + Anna Iskrzycka (od Grzegorza Pałysa)
Piątek
7.00 + Janina Wójtowicz (od sąsiadki Marii Domaradzkiej z rodziną)
Sobota
18:00 + Katarzyna Loch (od uczestników pogrzebu) - ostatnia
Niedziela
8:00 + za parafian
10:30 + o zdrowie i wytrwałość w cierpieniu

W Zakopanem u Księży Saletynów
Poniedziałek: + Katarzyna Pałys (od Róży Marii Magdaleny)

W Krakowie u ks. Salezjanów
Poniedziałek: + Józef Śliwiński (od wnuczki Nadii)
Wtorek: + Józef Śliwiński (od Danuty i Marka Pasternak)
Środa: + Józef Śliwiński (od Heleny i Jana Barć)
Czwartek: + Józef Śliwiński (od Marty z rodziną)
Piątek: + Józef Śliwiński (od kuzynki Małgorzaty)
Sobota: + Józef Śliwiński (od Róży św. Jadwigi)
Niedziela: + Józef Śliwiński (od Adama i Małgorzaty Janik)

W Krakowie u ks. Salezjanów od 1-30 IV odprawiana jest gregorianka za + Wandę Sołtys
Niedziela Miłosierdzia
Ogłoszenia07.04.2024
Niedziela Miłosierdzia

1. Dziś po mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu i koronka do Bożego Miłosierdzia. Za odmówienie koronki można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Przypominam, że 22 lata temu, w odpowiedzi na prośbę kard. Józefa Glempa, ówczesnego prymasa Polski i przewodniczącego Konferencji Episkopatu, Stolica Apostolska wydała w dniu 12 stycznia 2002 roku dekret nadający szczególny przywilej. Każdy, kto na terenie Polski pobożnie odmówi Koronkę do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu publicznie wystawionego lub też przechowywanego w tabernakulum, uzyska odpust zupełny. Ponadto trzeba spełnić podstawowe warunki odpustu: być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św., pomodlić się w intencjach Ojca Świętego i wzbudzić sobie intencję braku przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

2. Jutro obchodzimy liturgiczną uroczystość Zwiastowania Pańskiego (przeniesiona z 25 marca). Modlimy się w intencji dzieci poczętych.

3. W sobotę młodzież z klasy 8 przyjmie sakrament bierzmowania z rąk ks. Bpa Jana Wątroby w Niebylcu o godz. 18.00. Polecajmy tych młodych w naszych modlitwach.

4. Przynosimy ofiary ze skarbonek wielkopostnych i składamy pod ołtarzem. Można też w ciągu tygodnia przynosić, jeśli ktoś zapomniał. Za tydzień składka inwestycyjna.

5. Msze św. w tygodniu o 18.00, w sobotę rano o 8.00.

6. Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Dyżur porządkowy w kościele wraz z rodzinami przejmują: Wiesław Pałys, Jan Rak, Józef Chudziak i Zbigniew Chudziak.

7. Dziś w Polsce wybory samorządowe. To jest nasze prawo, dlatego idźmy na wybory i głosujmy rozsądnie i zgodnie z sumieniem.

8. Czytajmy prasę katolicką. Dziś ministranci rozdają gazetkę ewangelizacyjną Dobre Nowiny.

INTENCJE MSZALNE
08 – 14 kwietnia 2024


Poniedziałek
18:00 + o szczęśliwą operację dla Piotra Lenart
Wtorek
18:00 + Janina – 2 r.ś. + Jan – 8 r.śm. Wójtowicz
Środa
18:00 + Zofia i Mieczysław Delikat
Czwartek
18:00 + Alfred Pilch – 3 r.śm. (od Marii i Kazimierza Sołtys)
Piątek
18.00 + Emilia Patryn – 28 r.śm.; Jan i Aniela
Sobota
8:00 + Alfred Pilch – 3 r.śm.
Niedziela
8:00 + Katarzyna Sołtys – 4 r.śm.
10:30 + za parafian

W Zakopanem u Księży Saletynów w DR „Maleńka” i u ks. Salezjanów w Krakowie (druga intencja)

Poniedziałek: + Wanda Sołtys (od Małgorzaty i Tomasza Pileckich)
+ Wanda Sołtys (od Marii i Marka Pięciak)
Wtorek: + Wanda Sołtys (od sąsiadów Trojanowskich)
+ Katarzyna Pałys (od rodziny Sołtys i Hajduk)
Środa: + Wanda Sołtys (od Róży św. Brygidy)
+ Katarzyna Pałys (od swatów z rodziną z Baryczki)
Czwartek: + Wanda Sołtys (od Katarzyny Chudziak z rodziną)
+ Katarzyna Pałys (od swatów Marii i Edwarda Tomoń)
Piątek: + Wanda Sołtys (od Aliny Pięciak z rodziną)
+ Katarzyna Pałys (od Aliny Kołodziej)
Sobota: + Wanda Sołtys (od Tomasza Patryn)
+ Katarzyna Pałys (od kolegów syna Romana z PKS)
Niedziela: + Katarzyna Pałys (od Władysławy i Stanisława Lenart)
+ Józef Śliwiński (od Juliana i Zbigniewa Łąckich z Czudca)

W Krakowie u ks. Salezjanów od 1-30 IV odprawiana jest gregorianka za + Wandę Sołtys

Niedziela Zmartwychwstania
Ogłoszenia31.03.2024
Niedziela Zmartwychwstania

1. Serdeczne podziękowanie kieruję do wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie Triduum Paschalnego i dzisiejszych Świąt. Dziękuję służbie liturgicznej – ministrantom, lektorom, p.organiście, p. Mariuszowi i scholii, szczególnie za adorację w Wielki Czwartek, p. Adamowi w zastępstwie p.kościelnego. Serdecznie dziękuję paniom Edycie i Barbarze za dekorację grobu i ciemnicy, p. Zdzisławowi Najdeckiemu za konstrukcję grobu, dziękuję p. Tomaszowi Pilch za wyczyszczenie dzwonków, lichtarzy. Pani Renacie Loch dziękuję za uszycie brakujących obrusików do świątecznego kompletu. Dziękuję Różom różańcowym za adorację i ofiary na kwiaty. Dziękuję druhom strażakom OSP Jawornik za trzymanie straży przy grobie i asystę liturgiczną. Wszystkim za życzliwość i dobro.

2. Jutro poniedziałek wielkanocny – msze jak w niedzielę. Ofiary na tacę przeznaczone są na uczelnie katolickie.

3. Trwa nowenna przed Świętem Miłosierdzia. Koronkę odmawiamy codziennie po mszy św. Dziś przed sumą.

4. W najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W sobotę różaniec wynagradzający po mszy św., która będzie rano o 8.00. W piątek nie będzie odwiedzin chorych.

6. W przyszła niedzielę obchodzimy Święto Bożego Miłosierdzia. Po mszach św. zbiórka do puszek na Caritas diecezjalny. Przynosimy też ofiary ze skarbonek wielkopostnych.

7. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych a po sumie będzie specjalne nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia ze śpiewana koronką.

8. Msze św. w tygodniu o 18.00 oprócz soboty. W sobotę o 8.00 i po mszy różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.

9. Bóg zapłać za ofiary na tacę, na grób w Jerozolimie. Na kwiaty z róż św. Stanisława BM i św. Bernadetty.

10. Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Dyżur porządkowy w kościele wraz z rodzinami przejmują: Adam Gorzynik, Tadeusz Chudziak, Wiesław Gorzynik, Stanisław Rak.

INTENCJE MSZALNE
01 – 07 kwietnia 2024


Poniedziałek
8:00 + Dariusz Jarosz, Wojciech, Krystyna, Marek Gorzynik
10.30 + Maria Sołtys – 19 r.śm.
Wtorek
18:00 + Katarzyna Loch – 2 r.śm. i Adolf
Środa
18:00 + o zdrowie i błog. Boże dla Wiktorka Lubas z okazji 1 rocz. urodzin
Czwartek
18:00 + Stanisław Mandela – 2 r.śm. (od syna Andrzeja)
Piątek
18.00 + o zdrowie i błog. Boże dla Kazimierza i Wandy Gorzynik (od dzieci)
Sobota
8:00 + Zofia i Michał Sołtys
Niedziela
8:00 + Mikołaj (od córki z rodziną)
10:30 + w intencji członków PZC oraz Rady Parafialnej

W Zakopanem u Księży Saletynów w DR „Maleńka” i u ks. Salezjanów w Krakowie (druga intencja)

Poniedziałek: + Stanisław Bieryło (od Katarzyny i Przemysława Saneckich z Franusiem)
+ Tadeusz Kumorek (od Magdaleny Chudziak)
Wtorek: + Stanisław Bieryło (od Beaty Dziadowicz)
+ Tadeusz Kumorek (od Bożeny i Marka Lubas)
Środa: + Tadeusz Kumorek (od Justyny i Tomasza Rędziniak)
+ Tadeusz Kumorek (od Alfredy i Edwarda Gorzynik)
Czwartek: + Tadeusz Kumorek (od Zofii Bober)
+ Tadeusz Kumorek (od Krzysztofa Wójcika)
Piątek: + Tadeusz Kumorek (od Grzegorza Wójcika)
+ Tadeusz Kumorek (od Krystyny Wolan z rodziną)
Sobota: + Tadeusz Kumorek (od Renaty Dziadosz)
+ Wanda Sołtys (od sąsiadów Bara)
Niedziela: + Tadeusz Kumorek (od Katarzyny i Grzegorza Borys)
+ Wanda Sołtys (od sąsiadki Marii Janusz z rodziną)

W Krakowie u ks. Salezjanów od 1-30 IV odprawiana jest gregorianka za + Wandę Sołtys

Transmisja na żywo
OgłoszeniaW zakładce "Na żywo" można oglądać transmisję z naszego kościoła.
Niedziela Palmowa
Ogłoszenia24.03.2024
1. Dziś rozpoczynamy Wielki Tydzień. O 14.00 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Po nabożeństwie możemy złożyć ofiarę jako jałmużnę na obronę życia dziecka poczętego – Fundacja Małe Stópki.

2. Od jutra zmieniamy godzinę naszej mszy św. popołudniowej z 17.00 na 18.00. W środę msza św. będzie rano o 7.00.

3. W Wielki Czwartek rozpoczynamy Triduum Paschalne. Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Jest to dzień ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „ciemnicy” i możliwość adoracji do 21.30.

4. W Wielki Piątek adoracja w „ciemnicy” od g.8.00. Wieczorem rozpoczniemy liturgię drogą krzyżową o g.17.30. Po skończonej liturgii adoracja Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim do 22.00.

5. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Ofiary składane przy adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie Grobu Bożego w Jerozolimie, którym opiekują się franciszkanie.

6. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w kościele o godz. 9.00, 10.00 i 11.00. Strażacy będą zbierać coś ze święconego…

7. Liturgię Wielkiej Soboty rozpoczniemy od poświęcenia ognia i paschału o 18.00. Przynosimy ze sobą świece na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, szczególnie dzieci, które w tym roku przystępują do I Komunii św.

8. W Niedzielę Zmartwychwstania zapraszam na rezurekcję o godz. 6.00 z procesją wokół kościoła. Przypominam o zmianie czasu na letni. Druga msza św. o 10.30.

9. Zapraszam wszystkich do uczestniczenia w Triduum Paschalnym. Strażaków zapraszam do trzymania straży przy grobie i asysty podczas rezurekcji. Róże różańcowe do adorowania wg grafiku.

10. Bóg zapłać za ofiary na tacę oraz na kwiaty z Róż św. Zofii, św. Marcina, św. Marii Magdaleny, św. Brygidy i św. Judy Tadeusza.

11. Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Dyżur porządkowy w kościele wraz z rodzinami przejmują: Adam Gorzynik, Ewa Szczygieł, Kazimierz Sołtys, Mieczysław Sołtys, Edward Pałys, Wiesław Zając, Kazimierz Zając, Marcin Sołtys, Kazimierz Sołtys. Sprzątający przejmują dyżur w Wielki Piątek i dbają o czystość przez cały tydzień.

12. Czytajmy prasę katolicką. Niedziela, dla dzieci Staś oraz nowy numer dwumiesięcznika Trwajcie w Miłości.

Do sakramentu małżeństwa maja zamiar przystąpić: Kamila Janusz – zam. w Jaworniku i – zam. Miłosz Hajduk zam. w Boguchwale
Jeśli ktoś wie o jakichkolwiek przeszkodach między tymi osobami do zawarcia małżeństwa proszony jest o zgłoszenie tego faktu w kancelarii parafialnej.

INTENCJE MSZALNE
25 – 31 marca 2024


Poniedziałek
18:00 + w intencji Bogu wiadomej
Wtorek
18:00 + Anna Sołtys – wsp. 3. r.śm. (od córki Aliny z rodziną)
Środa
7:00 + Anna Sołtys – 3 r.śm. + Stanisław
Czwartek
18:00 + w intencji kapłanów pracujących w tej parafii i za wszystkich wiernych parafian
Piątek
17.30 + Droga krzyżowa i liturgia
Sobota
18:00 + Marek, Krystyna i Wojciech Gorzynik i zmarłych z rodziny
Niedziela
6:00 + za zmarłych strażaków i o błog. Boże dla obecnych strażaków OSP Jawornik
10:30 + Adolf – 29 r.ś. i Zofia – 3 r.śm. Mazur (od córki z rodziną)

W Zakopanem u Księży Saletynów w DR „Maleńka”

Poniedziałek: Tomasz Sołtys (od wychowawczyni Joanny Ozgi)
Wtorek: Tomasz Sołtys (od sąsiada)
Środa: Tomasz Sołtys (od Leszka i Grażyny Stopa z Wyżnego)
Czwartek: Stanisław Bieryło (od Firmy Rol Bud)
Piątek:
Sobota: Stanisław Bieryło (od Bogumiły i Zbigniewa Bułatek z rodziną)
Niedziela: Stanisław Bieryło (od szwagra Jana z rodziną)
Strona 1 z 80 1 2 3 4 > >>
 
© 2009-2023 - Parafia Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Jaworniku
1417547 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.19 © 2003-2009