Niedziela Świętej Rodziny
Dodane przez proboszcz dnia 01/01/2024 07:34
31.12.2023

1. Dziś niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Wszystkie rodziny naszej parafii polecamy Opatrzności Bożej. Jest to także ostatnia niedziela roku kalendarzowego i ostatni dzień roku, dlatego dziękujemy Bogu za wszelkie dobro, które nas spotkało w tym roku oraz przepraszamy za popełnione zło.

2. Dziś po sumie nabożeństwo przebłagalne. Za udział w tym nabożeństwie możemy zyskać odpust zupełny.

3. Jutro nowy rok 2024 – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to też dzień modlitwy o pokój na świecie. Jutro za odśpiewanie hymnu do Ducha Świętego „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź” możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4. W najbliższą sobotę obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Na mszach św. poświęcenie kadzidła i kredy na oznaczenie naszych domów. Składka przeznaczona jest na misje. Tym dniem kończymy liturgiczny okres Bożego Narodzenia, ale tradycyjnie śpiewamy kolędy i zachowujemy nastrój bożonarodzeniowy do 2 lutego.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek nie będzie odwiedzin chorych. W I sobotę miesiąca z racji Trzech Króli nie będzie nabożeństwa wynagradzającego. Ci, którzy obchodzą pierwszą sobotę sami odmawiają różaniec, poświęcają 15 minut na rozważanie i oczywiście przyjmują Komunię św. w intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy.

6. W przyszłą niedzielę obchodzimy święto Chrztu Pańskiego. Jest to pierwsza niedziela miesiąca, po sumie zmiana tajemnic różańcowych, a składka przeznaczona jest na WSD.

7. Msze św. w tygodniu od wtorku do czwartku będą rano o 7:00, w piątek o 17.0
0.

8. W tym tygodniu rozpocznę wizytę duszpasterską. We wtorek od 15.00 – za drogą krajową od Tomasza Pilch do Barć Patryka. W środę od 14.00 – Podlas – Budy od Jewiasz Ryszarda do Siuciak Waldemara. W czwartek od 14.00 – Krajówka prawa strona od klubu Barć Bożena do Szurlej Tomasz, w piątek od 10.00 Podlas – Niemcówka od Hajduk Jerzy do Sołtys Lucyna. Proszę przyjechać po księdza. Ofiarę z racji kolędy składamy w kościele na tacę.

9. Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Dyżur porządkowy w kościele wraz z rodzinami przejmują: Zbigniew Domaradzki, Roman Daszykowski, Marcin Wywiórski, Tadeusz Jarosz.

10. Ogłoszenia różne: Dyrektor, nauczyciele, Rada rodziców, uczniowie zapraszają na spotkanie noworoczne 5 stycznia (tj. piątek) o godz. 18.00 w szkole podstawowej. W programie spotkania jest: przedstawienie bożonarodzeniowe, wspólne kolędowanie, loteria fantowa i kiermasz słodkości. Dochód przeznaczony będzie na potrzeby uczniów naszej szkoły. Zapraszamy.

Parafialny Oddział AK i Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu zapraszają na Koncert Noworoczny 7 stycznia o godz. 16:00, który odbędzie się w hali sportowo-widowiskowej w Niebylcu. Program wywieszony jest w gablotce.
11. Czytajmy prasę katolicką. Jest nowy numer Rycerza Niepokalanej, a dla dzieci Rycerzyk i Staś.

INTENCJE MSZALNE
01– 07 stycznia 2024


Poniedziałek – Nowy Rok
8:00 + za parafian
10:30 + Stanisława i Józef Granżan

Wtorek
7:00 + Jan Ziobro – wsp. rocznicy śmierci

Środa
7:00 + Katarzyna Loch (od rodziny Domaradzkich, Jawornik 238)

Czwartek
7:00 + Stanisław Mandela (od syna Bogdana z rodziną)

Piątek
17:00 + Zygmunt Zakrzewski

Sobota – Trzech Króli
8:00 + za parafian
10.30 + o zdrowie, błog. Boże, opiekę NMP i dary Ducha Św. dla Kingi – z ok.18.rocznicy urodzin

Niedziela
8:00 + Edward Lutak (od uczestników pogrzebu) - ostatnia
10:30 + za parafian

Od 1 stycznia odprawiane są msze św. gregoriańskie za + Janina Mnich w Krakowie u Księży Salezjanów.