Strona Główna Ogłoszenia i intencje mszalne Historia parafii Galeria Na żywo28 May 2024 09:44 
 
Nawigacja
Strona Główna
Intencje mszy z pogrzebu
Ogłoszenia
Artykuły
Historia parafii
Caritas Parafialna
Galeria
Szukaj
Na żywo
Adres
Parafia Matki Bożej
Wspomożenia Wiernych
w Jaworniku
Jawornik 126,
38-114 Niebylec,
tel. 17 277 35 84,
E-MAIL: kliknij...
KONTO:Bank Spółdzielczy Strzyżów / Niebylec
25916810300260044620000010
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Caritas Parafialna
Parafialne koło Caritas


Koło Caritas w Jaworniku działa od początku istnienia Rektoratu (23 VII 1998). Caritas parafialna liczy obecnie 9 osób: Halina Parys, Grażyna Pięciak, Grażyna Zając, Alina Łobaza, Anna Błądzińska, Władysława Świrad, Ewa Szczygieł, Maria Rzeźnikiewicz i Wanda Zając.

Caritas pozyskuje pieniążki ze składek I - piątkowych oraz z rozprowadzania za dowolną ofiarę "Chlebków Caritas (Miłości)" na wielkanocny stół. Za pozyskane pieniądze dwa razy w roku przygotowujemy paczki dla potrzebujących; I-sza z okazji Św. Mikołaja, II-ga na Wielkanoc z produktów pochodzących z "Kosza Św. Franciszka" do którego składane są dary przez parafian po poświęceniu pokarmów na świąteczny stół (uzupełniamy te paczki żywnością zakupioną za pieniążki koła). W naszym kościele została zawieszona (2 IV) "Skarbonka Św. Antoniego", do której można składać jałmużnę.

Corocznie w naszej parafii organizowana jest jesienna zbiórka odzieży i obuwia. Raz przekazaliśmy zebraną odzież do parafii na Ukrainę, gdzie pracował nasz rodak Ks. Robert Iskrzycki. Odzież i obuwie zebrane w pozostałe lata przekazaliśmy do centrali to jest Caritas Diecezjalnej w Rzeszowie.

Caritas Parafialna 2 - 3 razy w ciągu roku rozprowadza dary przekazane z magazynu Caritas Diecezjalnej w Rzeszowie (artykuły żywnościowe PEAD).

Nasza Parafialna Caritas uczestniczy we wszystkich dniach szkolenia i skupienia organizowanych przez Caritas Diecezjalną, to jest w Spotkaniach Formacyjnych oraz w w Rekolekcjach Wielkopostnych w Myczkowcach (zobacz zdjęcie).

Zapraszamy do naszego Koła Caritas osoby chcące nieść bezinteresowną pomoc potrzebującym.

 
© 2009-2023 - Parafia Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Jaworniku
1417603 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.19 © 2003-2009